Tagi

, , , , , , , , , ,

Nie wszystkie dzieci radzą sobie z pełnieniem roli ucznia. Pomimo udzielanej pomocy na zajęciach lekcyjnych, muszą poświęcać bardzo dużo czasu na realizację powierzonych mu zadań, aby sprostać wymaganiom stawianym przez nauczyciela. Czasu, które mogłoby wykorzystać na relaks i rozwijanie pasji. pracownia rozwoju i edukacji arleta izworskaTo jednak nie wchodzi w tym przypadku w grę. Chyba, że nastąpi już taki spadek motywacji, że dziecko przyjmie postawę „wszystko mi jedno”. Pamiętajmy jednak, że to tylko postawa, jaką dziecko przyjmuje na skutek licznych niepowodzeń szkolnych. Postawa, która rzutuje na jego całą karierę szkolną, jeśli tylko pojawi się już w młodszym wieku szkolnym.

Rodzice bardzo często razem z dzieckiem przesiadują popołudniami, chcąc wesprzeć je w przyswajaniu wiedzy i odrabianiu lekcji. Tak postępują Ci, którzy mogą wygospodarować czas, pośród licznych innych obowiązków, jakie na nich spoczywają. Są jednak i takie sytuacje, gdzie tego czasu jest mało.

Pracownia edukacyjna w swoich działaniach wychodzi naprzeciw potrzebom tychże dzieci i ich Rodziców, oferując systematyczną pomoc dziecku w realizacji obowiązku szkolnego.  Podejmowane przez pracownię działania to regularne spotkania i utrwalanie materiału szkolnego, z zastosowaniem różnorodnych metod przekazu. Taki rodzaj pracy sprawdza się wśród tych dzieci, do których forma przekazu realizowana  przez nauczyciela w obrębie szkoły nie jest czytelna i tym samym nie pozwala na zrozumienie i przyswojenie materiału.

Tego typu usługa zapobiega powstawaniu braków w wiedzy, pozwala na przygotowanie dziecka do sprawdzianów z wiedzy przedmiotowej, jak również stanowi wsparcie psychoedukacyjne.

Najbardziej widocznym okresem w którym Rodzic dostrzega problem, jest czas wystawiania ocen semestralnych. Dlatego też, warto zastanowić się nad tym, czy pociecha radzi sobie samodzielnie z przyswajaniem wiedzy, bądź też czy nasze wsparcie jest dla niego wystarczającym. Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź TAK nie jest taka oczywista, warto może skorzystać z usługi specjalisty, który znajdzie taką metodę pracy z dzieckiem, która uchroni ucznia przed narastaniem zaległości i tym samym niepowodzeniami szkolnymi.

Rodzicu, jeśli masz wątpliwości, bądź potrzebujesz więcej informacji na temat możliwości wspierania dziecka w realizacji obowiązku szkolnego – ZAPRASZAM.

Reklamy