Tagi

, , , , ,

W wyniku różnych sytuacji życiowych, które powodują, że dziecko nie uczęszcza na zajęcia lekcyjne, pojawia się kwestia nadrobienia a raczej przyswojenia wiedzy, jaką w tym czasie nauczyciel przekazywał uczniom.

Niekiedy jest to kwestia kilkurazowego i stopniowego przekazania swojej pociesze informacji, którą rówieśnicy zdobyli na lekcjach. To tak zwana wersja optymistyczna. Możliwa wyłącznie wówczas, kiedy nasze dziecko bez problemu realizuje program szkolny. W sytuacji, gdy potrzeby dziecka są większe w stosunku do czasu jaki może poświecić mu na lekcji nauczyciel, dłuższa nieobecność w szkole sprawia, że jest dużo pracy d o zrobienia.

Trzeba bowiem zrozumiałymi dla dziecka metodami nie tylko przedstawić mu zrealizowany program szkolny, ale i sprawić, aby się go nauczył, aby móc później swobodnie realizować kolejny materiał.

W przypadku krótkich, i rzadko pojawiających się nieobecności, kwestia nie jest taka skomplikowana. Gorzej, gdy dziecko często opuszcza zajęcia lekcyjne. Niejednokrotnie przyczynami takiego stanu są liczne przeziębienia czy choroby przewlekłe, które co jakiś czas przykuwają dzieci do łóżka.

Samo uzupełnienie zeszytu czy ćwiczeń nie rozwiązuje problemu zaległości szkolnych. A fakt, że niejednokrotnie sfrustrowany Rodzic sam podaje odpowiedź nie dość że nie rozwiązuje ale i pogarsza sytuację szkolną własnego dziecka.

Zachęcam Rodziców do świadomego wspieranie dzieci w ich karierze szkolnej i nie pozostawiania dziecka z informacją: ”jakoś sobie poradzi”. Niekiedy z tak dużym natłokiem wiedzy niekoniecznie sobie samo może poradzić.

Jest to niezwykle istotne w przypadku dzieci realizujących pierwszy i drugi etap edukacji u których prawidłowe nawyki uczenia się i poziom wcześnie przyswojonej wiedzy mogą zaważyć na całej karierze szkolnej. Bezwzględnie natomiast jest konieczna pomoc dzieciom z orzeczeniami z Poradni Psychologiczno Pedagogicznych.

Drogi Rodzicu, jeśli z przyczyn zawodowych czy jakichkolwiek innych nie możesz poświęcić dziecku tyle czasu ile potrzebuje aby z sukcesem realizowało obowiązek szkolny, bądź też nie posiadasz specjalistycznej wiedzy aby pracować w tej kwestii ze swoim dzieckiem, zachęcam Cię do skorzystania z systematycznej pomocy osoby wykwalifikowanej, która w sposób zindywidualizowany i zgodny z potrzebami Twojego dziecka wspomoże je w realizacji obowiązku szkolnego, a tym samym wzmocni w nim wiarę we własne możliwości i sukcesy szkolne, które tak łatwo utracić w dobie pędzących z programem nauczycieli. A jeśli zależy Ci na dyskrecji, tym bardzie zapraszam.

Pewnym nowum jakie oferuję w ramach swojej pracy pedagogicznej z dziećmi i posiadanych kwalifikacjach Tutora Rodzinnego jest realizacja edukacji nie tylko w formie zindywidualizowanej ale również spersonalisowanej ze względu na płeć. Już dla nikogo bowiem nie jest nowiną, że dziewczęta i chłopcy różnią się w postrzeganiu, uczeniu się i procesach myślowych. Praca nowymi metodami z wykorzystaniem zdobyczy technologicznych /min. tablicy interaktywnej/ pozwala z sukcesem wspierać dzieci w ich karierze szkolnej.

Drogi Rodzicu, pamiętaj, że Twoje czasy nauki szkolnej różnią się znacznie od wymogów stawianych dzisiejszym uczniom.

Raporty PPP również wskazują, że rośnie liczba dzieci którym należy poświęcic więcej czasu aby podołały obowiązkom ucznia.

Reklamy